Ljubav i snovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ljubav i snovi

Kućica od snova
 
PrijemGalerijaLatest imagesTražiRegistruj sePristupi
Traži
 
 

Rezultati od :
 
Rechercher Napredna potraga
Ključne reči
Zadnje teme
» Zauvek Tvoj Len
Mudrosti..... - Page 2 Icon_minitimePet Feb 26, 2021 10:54 pm od Ghost

» Hepy new year
Mudrosti..... - Page 2 Icon_minitimePet Jan 01, 2021 5:47 pm od Ghost

» Nasa prica
Mudrosti..... - Page 2 Icon_minitimeUto Avg 25, 2020 10:37 am od Ghost

» Mudrosti.....
Mudrosti..... - Page 2 Icon_minitimePet Jul 24, 2020 12:55 pm od Ghost

» Poezija poznatih
Mudrosti..... - Page 2 Icon_minitimeSub Jun 06, 2020 11:15 am od Ghost

» Pisano ljubavlju
Mudrosti..... - Page 2 Icon_minitimeSub Jul 13, 2019 5:21 pm od Ghost

» Kako se osećam danas
Mudrosti..... - Page 2 Icon_minitimeNed Jun 23, 2019 6:57 pm od Ghost

» Ljubav u slici
Mudrosti..... - Page 2 Icon_minitimePon Jun 17, 2019 5:21 pm od Ghost

» Ljubavna pisma
Mudrosti..... - Page 2 Icon_minitimePon Jun 17, 2019 2:48 pm od Ghost

Maj 2024
PonUtoSreČetPetSubNed
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
KalendarKalendar
Affiliates
free forum


 

 Mudrosti.....

Ići dole 
2 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
Ghost
Admin
Ghost


Broj poruka : 425
Datum upisa : 12.01.2010

Mudrosti..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mudrosti.....   Mudrosti..... - Page 2 Icon_minitimeNed Apr 11, 2010 2:58 pm

"O moralu znam samo toliko da je moralno ono posle cega se dobro osecam, a nemoralno ono posle cega se osecam lose" -Hemingvej
Nazad na vrh Ići dole
https://duhidusa.serbianforum.info
Ghost
Admin
Ghost


Broj poruka : 425
Datum upisa : 12.01.2010

Mudrosti..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mudrosti.....   Mudrosti..... - Page 2 Icon_minitimeNed Apr 11, 2010 2:59 pm

"Ako odustanete od pobede, a da nikada ranije niste pobedjivali, ostacete ono sto ste i ranije bili- gubitnik. - Skot Pek"
Nazad na vrh Ići dole
https://duhidusa.serbianforum.info
Ghost
Admin
Ghost


Broj poruka : 425
Datum upisa : 12.01.2010

Mudrosti..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mudrosti.....   Mudrosti..... - Page 2 Icon_minitimeNed Apr 11, 2010 3:02 pm

Ako hoćeš nekog upoznati, pitaj ga šta misli o sebi. Latinska izreka
Nazad na vrh Ići dole
https://duhidusa.serbianforum.info
Ghost
Admin
Ghost


Broj poruka : 425
Datum upisa : 12.01.2010

Mudrosti..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mudrosti.....   Mudrosti..... - Page 2 Icon_minitimeNed Apr 11, 2010 3:04 pm

"Ako vam treba puno reči da kažete što mislite - bolje ostanite pri mislima. Dennis Roch"
Nazad na vrh Ići dole
https://duhidusa.serbianforum.info
Soul
Admin
Soul


Broj poruka : 1071
Datum upisa : 12.01.2010
Godina : 62
Lokacija : Negde izmedju sna i jave

Mudrosti..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mudrosti.....   Mudrosti..... - Page 2 Icon_minitimeNed Apr 18, 2010 3:06 pm

Ništa što nije sada nije život.
Milord55, 31.5.2008.

"Ništa na svetu ne donosi toliku sreću kao sanjarenje."
(Ogist Roden, francuski skulptor,1840–1917.)
Nazad na vrh Ići dole
Soul
Admin
Soul


Broj poruka : 1071
Datum upisa : 12.01.2010
Godina : 62
Lokacija : Negde izmedju sna i jave

Mudrosti..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mudrosti.....   Mudrosti..... - Page 2 Icon_minitimeNed Maj 02, 2010 6:33 pm

Razum me nicemu nije naucio, sve stgo znam otkrilo mi je srce!
Lav N Tolstoj
Nazad na vrh Ići dole
Soul
Admin
Soul


Broj poruka : 1071
Datum upisa : 12.01.2010
Godina : 62
Lokacija : Negde izmedju sna i jave

Mudrosti..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mudrosti.....   Mudrosti..... - Page 2 Icon_minitimePon Maj 03, 2010 10:41 pm

''Kad god mi tako mislimo da su nam se za nešto ''otvorile oči'',
to obično znači da smo ih za stotinu drugih stvari zatvorili.''

Ivo Andrić
Nazad na vrh Ići dole
Ghost
Admin
Ghost


Broj poruka : 425
Datum upisa : 12.01.2010

Mudrosti..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mudrosti.....   Mudrosti..... - Page 2 Icon_minitimeSre Maj 12, 2010 6:38 pm

"Posrnut ćete, ali nećete pasti; a ako se i desi - izuzetan slučaj - baš i sam pad, nećete se povrijediti nego ćete, čim se pridignete, produžiti mirno i bodro svoj put. Različiti ste od svega oko sebe, sve vam prijeti i sve vas ugrožava, ali vam se ne može ništa zlo i nepopravljivo dogoditi, jer u vama, od začetka vašeg, živi skrivena i neuništiva iskra životne radosti koja je moćnija od svega što vas okružuje. Samo ćete cijelog vijeka, sve do posljednjeg daha, patiti zbog svog neprirodnog položaja u svijetu u koji ste bačeni. Tako se može reći da vam je, kroz sve mijene i obrate dugog života, dvoje zajamčeno i osigurano: duga patnja i sigurna pobjeda."

Ivo Andrić «Znakovi pored puta»
Nazad na vrh Ići dole
https://duhidusa.serbianforum.info
Soul
Admin
Soul


Broj poruka : 1071
Datum upisa : 12.01.2010
Godina : 62
Lokacija : Negde izmedju sna i jave

Mudrosti..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mudrosti.....   Mudrosti..... - Page 2 Icon_minitimeČet Maj 13, 2010 7:58 pm

Ovako nesto slicno si ti meni rekao...

ako nešto uistinu voliš... daj mu slobodu.. ako ti se vrati, tvoje je zauvek......
ako ode.. onda nikad nije ni bilo tvoje...
Nazad na vrh Ići dole
Soul
Admin
Soul


Broj poruka : 1071
Datum upisa : 12.01.2010
Godina : 62
Lokacija : Negde izmedju sna i jave

Mudrosti..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mudrosti.....   Mudrosti..... - Page 2 Icon_minitimeČet Maj 13, 2010 7:58 pm

Rec je data coveku da bi mogao da sakrije svoje misli....
Nazad na vrh Ići dole
Soul
Admin
Soul


Broj poruka : 1071
Datum upisa : 12.01.2010
Godina : 62
Lokacija : Negde izmedju sna i jave

Mudrosti..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mudrosti.....   Mudrosti..... - Page 2 Icon_minitimeČet Maj 13, 2010 7:59 pm

Sreca koju trazimo izmice nam; sreca koju pruzamo vraca nam se....
Nazad na vrh Ići dole
Soul
Admin
Soul


Broj poruka : 1071
Datum upisa : 12.01.2010
Godina : 62
Lokacija : Negde izmedju sna i jave

Mudrosti..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mudrosti.....   Mudrosti..... - Page 2 Icon_minitimeČet Maj 13, 2010 8:00 pm

..Ima puno bola u zivotu, a mozda jedini bol koji bi se mogao izbeci jeste onaj koji nastaje u pokusaju da se izbegne bol....
Nazad na vrh Ići dole
Soul
Admin
Soul


Broj poruka : 1071
Datum upisa : 12.01.2010
Godina : 62
Lokacija : Negde izmedju sna i jave

Mudrosti..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mudrosti.....   Mudrosti..... - Page 2 Icon_minitimeNed Jun 06, 2010 4:35 pm

Kažu neki:
Čar je u traganju,
ne u pronalaženju!
Ne,
ne mislim tako...
Čar je pronaći...
i zadržati...
Nazad na vrh Ići dole
Soul
Admin
Soul


Broj poruka : 1071
Datum upisa : 12.01.2010
Godina : 62
Lokacija : Negde izmedju sna i jave

Mudrosti..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mudrosti.....   Mudrosti..... - Page 2 Icon_minitimeUto Jul 20, 2010 12:36 am

Najbolji znak istine je jednostavnost i jasnoca, laz je uvek zamrsena, nakindjurena i recita....
Nazad na vrh Ići dole
Soul
Admin
Soul


Broj poruka : 1071
Datum upisa : 12.01.2010
Godina : 62
Lokacija : Negde izmedju sna i jave

Mudrosti..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mudrosti.....   Mudrosti..... - Page 2 Icon_minitimeČet Sep 23, 2010 8:52 pm

Volite se i kada niste zajedno.
To je prava ljubav.
Ko ume da voli samo kad je zajedno,
taj ne pravi pitanje s kim je.
Nazad na vrh Ići dole
Soul
Admin
Soul


Broj poruka : 1071
Datum upisa : 12.01.2010
Godina : 62
Lokacija : Negde izmedju sna i jave

Mudrosti..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mudrosti.....   Mudrosti..... - Page 2 Icon_minitimeNed Okt 03, 2010 10:27 pm

Jedina razlika između lošeg dana i dobrog dana je u tvome STAVU.


Sumnja je zmija koju ne smemo da hranimo, već odmah treba da joj glavu zgnječimo.


Pametan si ako poveruješ samo polovinu onoga što čuješ. Genijalan si ako pogodiš - koju polovinu.

Misliti je lako. Raditi je teško. Ali je najteža stvar na svetu raditi u skladu sa svojim mislima.

Sa savetima ne treba preterivati , jer savet je putokaz, a ne drzanje za ruku nekoga na njegovom putu.
Nazad na vrh Ići dole
Ghost
Admin
Ghost


Broj poruka : 425
Datum upisa : 12.01.2010

Mudrosti..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mudrosti.....   Mudrosti..... - Page 2 Icon_minitimePet Okt 15, 2010 10:07 pm

Kad postaneš svestan svoje greške, priznaj je i uči iz nje za svoju budućnost.

Srce ima svoje razloge koje razum ne poznaje. (Pascal Blaise)

Ne veruj onima koji mnogo govore o svojoj pravednosti. (Nietzsche Friedrich)

Tri puta vode do mudrosti: razmišljanje - ono je najplemenitije; odgoj - on je najlakši; i iskustvo - ono je najneugodnije. (Konfucius)

Čovek koji nije patio, ne zna ni opraštati. (Tommaseo Niccolo)

Najbolji znak istine je jednostavnost i jasnoća, laž je uvek zamršena, nakinđurena i rečita. (Tolstoj)
Nazad na vrh Ići dole
https://duhidusa.serbianforum.info
Ghost
Admin
Ghost


Broj poruka : 425
Datum upisa : 12.01.2010

Mudrosti..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mudrosti.....   Mudrosti..... - Page 2 Icon_minitimeNed Okt 17, 2010 1:53 am

"Najznačajniji i najmudriji deo jezika kojim svet govori, i koji svi ljudi na zemlji mogu da razumeju u svojim srcima,nešto starije i od ljudi,a što ipak svaki put istom snagom izbija bilo gde kad se sretnu dva pogleda....."(Paulo Koeljo)
Nazad na vrh Ići dole
https://duhidusa.serbianforum.info
Ghost
Admin
Ghost


Broj poruka : 425
Datum upisa : 12.01.2010

Mudrosti..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mudrosti.....   Mudrosti..... - Page 2 Icon_minitimeNed Jan 02, 2011 4:09 pm

Ljubav je život.Zemljom hodaju živi i mrtvi....a razlikuju se po ljubavi .
Nazad na vrh Ići dole
https://duhidusa.serbianforum.info
Soul
Admin
Soul


Broj poruka : 1071
Datum upisa : 12.01.2010
Godina : 62
Lokacija : Negde izmedju sna i jave

Mudrosti..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mudrosti.....   Mudrosti..... - Page 2 Icon_minitimeNed Jul 03, 2011 9:34 pm

Nazad na vrh Ići dole
Soul
Admin
Soul


Broj poruka : 1071
Datum upisa : 12.01.2010
Godina : 62
Lokacija : Negde izmedju sna i jave

Mudrosti..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mudrosti.....   Mudrosti..... - Page 2 Icon_minitimeNed Jul 03, 2011 9:37 pm

Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Mudrosti..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mudrosti.....   Mudrosti..... - Page 2 Icon_minitimeNed Avg 07, 2011 4:30 pm

Djevojke su poput jabuka na stablima.
Najbolje se nalaze na vrhu stabla.
Ljudi ne žele doći do najboljih, jer se boje da će pasti i ozlijediti se.
Umjesto toga, uzimaju trule jabuke koje su pale na zemlju, i koje, iako nisu tako dobre, do njih lakše dođu.

Zato jabuke koje se nalaze na vrhu stabla, misle da s njima
nešto nije u redu, dok su zapravo one veličanstvene. Jednostavno moraju biti strpljive i čekati da pravi čovjek dođe, onaj koji je tako hrabar da se popne do vrha stabla zbog njih. Ne smijemo pasti da nas dohvate, tko nas treba i voli napravit će SVE da dođe do nas. Žena je izasla iz rebra muškarca, a ne iz nogu da bude gažena, niti iz glave da bude nadmoćna. Nego sa boka da bude jednaka, ispod ruke da bude zaštićena, i blizu srca da bude voljena.

W. Shakespeare
Nazad na vrh Ići dole
Soul
Admin
Soul


Broj poruka : 1071
Datum upisa : 12.01.2010
Godina : 62
Lokacija : Negde izmedju sna i jave

Mudrosti..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mudrosti.....   Mudrosti..... - Page 2 Icon_minitimePon Avg 15, 2011 7:52 pm



''1, SLAGANJE KOCKICA

- Dakle , morate verovati da će se tačke nekako povezati u vašoj budućnosti . Morate da verujete u nešto , vašu petlju , sudbinu , život , karmu , šta god . Zato što verovanje da će se kockice složiti nam daje samopouzdanje da sledite svoje srce čak i kada vam se čini da ste skrenuli sa utabane staze i to će da stvori odlučujuću prednost u životu …
2. LJUBAV I GUBITAK

- Težina bivanja uspešnim bila je zamenjena lakoćom i svežinom ponovnog početka …
- To je bio lek užasnog ukusa , ali predpostavljam da je pacijentu to bilo potrebno . Ponekad vas život udari ciglom u glavu . Ne gubite veru . Morate da pronađete ono što volite da radite . I to je istina i za posao , isto kao što je i za vašu ljubav . Vaš rad će zauzeti veliki deo vašeg života i jedini način da budete istinski zadovoljni jeste da radite ono za šta smatrate da je sjajan posao . A jedini način da se bavite sjajnim poslom je da volite ono što radite . Ako to još niste pronašli , nastavite da tražite . Nemojte se miriti . Kao što je to slučaj sa svim stvarima srca , znaćete kada ga pronađete . Kao i u svim sjajnim vezama , s godinama postaje sve bolje i bolje . Dakle nastavite da tražite dok ne pronađete . Ne mirite se .
3. PRIČA O SMRTI

- Ako živite svaki dan kao da je vaš poslednji , jednog dana ćete sigurno biti u pravu …
- Ako je danas moj poslednji dan u mom životu da li želim da uradim ono što bi trebalo da uradim ? NE ! Znam da treba nešto da promenim . Podsećanje da ću uskoro biti mrtav je najvažniji alat na koji sam ikada naišao da mi pomogne da napravim velike izbore u životu . Zato , što skoro sve – sva spoljašnja očekivanja , sav ponos , sav strah od sramote ili neuspeha- te stvari jednostavno nestaju pred licem smrti ostavljajući samo ono što je zaista važno . Podsećanje da ćete umreti je najbolji način za koji ja znam , da se izbegnu zamke razmišljanja da imate neštp da izgubite . Nema razloga da ne pratite svoje srce …
- A ipak , smrt je odredište koje svi mi delimo . Niko nikada nije pobegao . A tako i treba da bude , jer smrt je verovatno najbolji izum života . To je agent životne promene . Ona briše staro da bi napravila put za novo …
- Vaše vreme je ograničeno i zato nemojte da ga gubite živeći život nekog drugog . Nemojte biti zarobljeni dogmom što znači živeti sa rezultatima drugih ljudi . Ne dozvolite da buka mišljenja drugih ljudi utopi vaš sopstveni unutrašnji glas . I najvažnije , imajte hrabrosti da sledite svoje srce i intuiciju . Oni več nekako znaju Šta želite da postanete . Sve drugo je sekundarno …

- OSTANITE ŽELJNI ( ZNANJA ) I OSTANITE NEOZBILJNI !''
Nazad na vrh Ići dole
Soul
Admin
Soul


Broj poruka : 1071
Datum upisa : 12.01.2010
Godina : 62
Lokacija : Negde izmedju sna i jave

Mudrosti..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mudrosti.....   Mudrosti..... - Page 2 Icon_minitimeSub Sep 03, 2011 6:29 pm

Nije važno šta govore iza tvojih leđa, važno je da kada se okreneš svi zaneme !
Nazad na vrh Ići dole
Soul
Admin
Soul


Broj poruka : 1071
Datum upisa : 12.01.2010
Godina : 62
Lokacija : Negde izmedju sna i jave

Mudrosti..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mudrosti.....   Mudrosti..... - Page 2 Icon_minitimeNed Sep 18, 2011 5:37 pm

Na grobu anglikanskog biskupa u kriptama Vestminsterske opatije ispisane su ove reči:
'Dok sam bio mlad i beskrajno maštovit, sanjao sam o tome da promenim svet. Kada sam odrastao i postao mudriji, otkrio sam da se svet neće promeniti, pa sam donekle suzio svoj vidik i odlučio da promenim samo svoju zemlju. Ali, i to je, izgleda, bilo neizvodljivo. Kada sam ušao u godine duboke starosti, u poslednjem beznadežnom pokušaju, odlučio sam da promenim samo svoju porodicu, one koji su mi bili najbliži. Ali, gle, nisam uspeo da promenim bilo koga od njih. I sada, dok ležim na samrtnoj postelji, odjednom shvatam: Da sam samo sebe najpre izmenio, onda bih promenio i svoju porodicu. Njihova inspiracija i ohrabrenje pomogli bi mi da poboljšam svoju zemlju, a, ko zna, možda i čitav svet.'
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Mudrosti..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mudrosti.....   Mudrosti..... - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Mudrosti.....
Nazad na vrh 
Strana 2 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ljubav i snovi  :: LJUBAV I SNOVI :: Mudrosti-
Skoči na: